Vonný sójový vosk do aromalampy Babiččina zahrádka 60 ml

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Související zboží14
- Vonný sójový vosk do aromalampy Babiččina zahrádka 60 mlskladem149 Kč123 Kč bez DPH
Aromaterapeutické vosky Růžový květ jsou vyrobeny výhradně z přírodních surovin, jako je sójový vosk GMO free, esenciální oleje, bylinky, dřevo, pryskyřice a koření. Barveno přírodně. Všechny suroviny jsou 100% přírodní a biologicky odbouratelné.
Aromavosk Babiččina zahrádka je příjemná kompozice vůní tradičních bylinek zahrad a oken našich babiček. Jedná se o majoránku, myrtu, rozmarýnu, růži, vonnou pelargonii, yzop, šalvěj, pelyněk, levanduli a další silice. Vosk obsahuje květy a lístky bylinek. Vůně je výrazná bylinná s květinovými podtóny.
Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis)
Tento stálezelený keřík pochází ze Středomoří, ale již v dobách našich babiček a prababiček si našel svoje místo v květináčích na oknech a verandách domů. Při správném chladném přezimování vykvete během zimy bleděmodrými kvítky. Používal se již v antickém Řecku, kde se spolu s vavřínem vplétal do věnců pro vítěze. Rozmarýn je součátí slavného provensálského koření. Uplatnění našel i v české kuchyni. S oblibou se používá pod pečená masa a ryby.
Je to léčivka, která se výrazně uplatňuje i v kosmetickém průmyslu. Zvlášť příznivě působí na vlasy. Rozmarýn je také hlavní složkou původní receptury Eau de Cologne (kolínské vody). Vůně je svěží, bylinná a trpká. Má povzbuzující účinky při nízkém tlaku. Jeho silice pomáhá snižovat psychické napětí, eliminovat následky stresu, snižuje úzkosti a pomáhá udržet pozornost.
Majoránka zahradní (Origanum majorana)
Jednoletá zahradní bylinka původem ze Středomoří, ale od středověku rozšířená i v Evropě. Stala se nezbytnou součástí české kuchyně jako tradiční koření klasických českých pokrmů. Je to léčivka se širokým spektrem použití. Uplatní se např. při dýchacích potížích, ulevuje při dráždivém kašli a má sedativní účinky na nervy.
Éterický olej se destiluje vodní parou z vrcholků kvetoucích rostlin. Výnos činí 0,3 až 0,4%, takže je třeba 300 až 400 kg na 1 kg silice. Proto patří éterický olej majoránky k těm dražším a vzácnějším.
Myrta obecná (Myrtus communis)
Bylinka opět svým původem ze Středomoří. Používá se od starověku k léčebným i kosmetickým účelům. Také slouží jako koření. Je to stálezelený keř s něžnými bílými kvítky., který v našich podmínkách nepřezimuje. Naše babičky myrtu pěstovaly v květináčích na oknech. Listy při narušení aromaticky voní a myrtové větévky se odedávna používají na svatbách, jako symbol panenské nevinnosti.
Pelyněk pravý (Artemisia absinthium)
Pelyněk má hořkou chuť a nejdůležitější obsahovou látkou je silice. Pelyněk je využíván pro léčivé účely především na trávící obtíže díky svým hořčinám. S jeho dávkováním se ovšem musí opatrně. Bývá součástí mnoha hořkých alkoholických, ale i nealkoholických nápojů, např. neblaze proslulý Absint, dále pak víno Vermut, nebo limonáda Tonic.
Pelyněk se také destiluje vodní parou a patří spíše mezi méně obvyklé éterické oleje. Jeho vůně je velmi výrazná, proto se musí při použití dosti ředit. Má antiseptické účinky, takže úspěšně čistí vzduch v prostorách. Také pohlcuje pachy a působí např. při bolesti hlavy.
Růže (Rosa)
Kdo si umí představit babiččinu zahrádku bez růží? Starobylým druhem našich babiček byla jistě růže stolistá (Rosa centifolia). Velmi vonný a odolný druh s trsy květů, světle zelenými měkkými listy a miniaturními trny. Růže stolistá byla využívána od dávných dob ve Francii k tvorbě místních proslulých parfémů. Tato růže se dnes opět začíná těšit přízni českých zahrádkářů.
Růže je léčivka s širokými léčebnými a kosmetickými účinky. Její vzácný éterický olej je velmi jemný, květinový, ženský a něžný. Umí terapeuticky působit na spoustu psychických problémů a bloků souvisejících právě s přijetím ženství.
Obsažené esenciální oleje: pelyněk, řebříček, geranium rose, bazalka tulsi, majoránka, afrikán, yzop, šalvěj muškátová, šalvěj lékařská, rozmarýna, levandule, myrta, geranium, meduňka, máta kadeřavá, heřmánek.
Návod k použití:
Neostrým předmětem, např. kovovou lžičkou odlomte kousek vosku a umístěte do mističky aromalampy. Neobávejte se toho, že vosk obsahuje kousky přírodnin. V horkém vosku se i z nich uvolňují vonné látky. Sójový vosk taje při 42 - 45°C, proto není třeba zahřívat při vysokých teplotách. Vosk obsahuje pouze přírodní silice, které je třeba taktéž udržovat na nízkých teplotách, aby se předčasně neodpařily a vydržely vonět co nejdéle. Je vhodné vosk v aromalampě rozehřát a poté svíčku zhasnout a mističku s voskem umístit na jiný zdroj tepla, např. teplý radiátor, kachlová kamna apod.
Pokud je pro vás vůně příliš intenzivní, můžete si vosk "zředit" např. kouskem neparfemované bílé čajové svíčky nebo stolním olejem neutrální vůně, např. řepkový, rýžový, slunečnicový. Nelze ředit vodou!
Vosk vydrží vonět cca 3-4 hodiny hoření. Záleží na výšce teploty, při které vosk zahříváte. Po vyprchání vůně vosk z mističky odstraňte. Nechte zchladnout a poté můžete odstranit již tuhý vosk vyškrábnutím ostrým předmětem nebo ještě tekutý vosk vytřete papírovým ubrouskem.
Na spodní straně hliníkové dózy jsou uvedeny bezpečnostní pokyny pro zacházení s voskem v aromalampě. Při použití by měly dbát opatrnosti těhotné a kojící ženy, děti a nemocní epilepsií. Některé silice jsou pro tyto skupiny uživatelů nevhodné!