Vonná sójová svíčka Šalvěj s grapefruitem a cedrem 150 ml

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Související zboží9
- Vonná sójová svíčka Šalvěj s grapefruitem a cedrem 150 mlskladem249 Kč206 Kč bez DPH
Potřebujete si odpočinout po náročném dni? Pak si nezapomeňte k relaxu zapálit tuto svíčku s příjemnou chladivou citrusovo - dřevitou vůní šalvěje, grapefruitu a cedrového dřeva.
Svíčky Růžový květ jsou vyrobeny ze sójového vosku a esenciálních olejů. Všechny složky jsou 100% přírodní a rostlinného původu, proto jsou svíčky vhodné i do veganských domácností. Jejich hlavní výhodou je především to, že neuvolňují jedovaté zplodiny. Navíc vydrží hořet až 2x déle, než klasické svíčky a svou vůni si udrží po celou dobu používání. Svíčky jsou vysoce nasycené esenciálními oleji. Každá svíčka obsahuje 12 ml esencí.
Rozměr: 4 x 8 cm (výška x šířka)
Objem: 150 ml
Materiál: přírodní sójový vosk, esenciální oleje, bavlněný knot, hliníková dóza
Obsažené esenciální oleje: šalvěj, grapefruit, cedr
Vůně: citrusovo - dřevitá, chladivá po šalvěji
Barva svíčky: vanilkově žlutá (barveno rakytníkovým olejem)
Délka hoření: cca 25 hodin
Vlastnosti: vyrobeno ručně, každý kus je originál. Na spodní straně pokyny pro bezpečné zacházení.
Svíčky mají silný knot, aby svíčka udělala co nejrychleji hladinku tekutého vosku. Knot je třeba před každým zapálením upravit na cca 4 - 5 mm výšky, aby plamen nečadil a neposkakoval. Svíčku nechejte zapálenou 1,5 - 2 hodiny, aby došlo k optimálnímu odhořívání vosku z boků svíčky.
Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)
Šalvěj lékařská je známá léčivka z čeledi hluchavkovitých. Hojně se pěstuje ve Středomoří, především ve Španělsku a jižní Francii. Poslední dobou je stále oblíbenější i u nás, asi z toho důvodu, že umí hravě přezimovat i naše třeskuté mrazy.
Šalvěj byla odnepaměti kořením a léčivou bylinou. Její vůně je chladivá, ostře bylinná, kafrovitá, nahořklá a pronikavá. Šalvěj má dezodorační účinky, odpozuje hmyz (stejně jako levandule) a příznivě ovlivňuje psychický stav. Má antiseptické účinky a je často využívána k léčení bolavého krku a různých neduhů v dutině ústní. Ve formě květové vody se často používá k vylepšení mastné pleti s rozšířenými póry a kvality vlasů a vlasové pokožky.
Grapefruit (Citrus paradisi)
Tento velký citrus je křížencem pomeranče a pomela. Má spoustu blahodárných účinků na zdraví, a to jak jeho růžová dužnina, tak i v ní obsažená jadérka. Ty se v kosmetice používají i jako přírodní konzervant. Pěstuje se v Americe, Turecku a Španělsku. Jeho slupka je žlutá a lisováním se z ní získává silice, která má osvěžující a antidepresivní účinky. V aromaterapii se používá jako nervové tonikum a k osvěžování a čištění vzduchu. V kosmetice se využívá do kosmetiky proti striím a celulitidě. V kuchyni se uplatňuje nejčastěji do džusů, freshů a salátů a tepelně se příliš neupravuje.
Cedr (Cedrus)
Cedr je jehličnatý mohutný stálezelený strom, který pochází z horských oblastí Blízkého východu (např. Libanon), severní Afriky a střední Asie.
Existují tři druhy cedrů: libanonský, himalájský a atlaský. Silice cedru se získává ze dřeva, ale i z jehličí a má zklidňující účinky na psychiku, také příznivě působí na dýchací cesty a je to afrodiziakum. Cedrová silice bývá často součástí pánských parfémů. Jeho vůně je dřevitá a balzamická. Staří Egypťané jím balzamovali mumie.